icon_uwaga

UWAGA

Kolej linowa na Szrenicę jest czynna w godzinach od 9.00 do 16.30. Ostatni wjazd na Szrenicę i zjazd ze Szrenicy o godzinie 16.00 .
szlaki_01

WYCIECZKA I

Czas: 3 godziny
Trasa łatwa

Dolna Stacja Wyciągu na Szrenicę – wjazd wyciągiem na Szrenicę. Dalej zielonym szlakiem przez Końskie Łby na Halę Szrenicką (schronisko Hala Szrenicka). Dalej czerwonym szlakiem dochodzimy do Wodospadu Kamieńczyka (27m) gdzie znajduje się schronisko Kamieńczyk. Rozdrożem pod Kamieńczykiem (czerwony szlak) dochodzimy do Kruczych Skał (Szkoła Górska „Quasar”). Ul. Mickiewicza docieramy do centrum – Skałki Karczmarz – Skwer Radiowej Trójki – Młyn Świętego Łukasza. Dalej ul. Turystyczną dochodzimy do Dolnej Stacji Wyciągu na Szrenicę.

WYCIECZKA II

Czas: 6 godzin
Trasa średnia

Dolna Stacja Wyciągu na Szrenicę – wjazd wyciągiem na Szrenicę. Dalej czerwonym szlakiem przez Trzy Świnki – Twarożnik – kierujemy się w stronę Voseckiej Boudy. Szlakiem żółtym idziemy do Krakonosova snidane – szlakiem niebieskim przez Harrachova cesta idziemy do Wodospadu Mumlavy. Harrachov – zwiedzanie kompleksu skoczni – powrót Koleją Izerską do Szklarskiej Poręby.

WYCIECZKA III

Czas: 6 godzin
Trasa wymagająca

Dolna Stacja Wyciągu na Szrenicę – wjazd wyciągiem na Szrenicę. Dalej zielonym szlakiem (Mokra Droga) dochodzimy do schroniska Pod Łabskim Szczytem. Dalej żółtym szlakiem docieramy do stacji RTV – czerwonym szlakiem idziemy na Wielki Szyszak – niebieskim na Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem. Docieramy do Śnieżnych Kotłó (Śnieżne Stawki). Wracamy zielonym szlakiem przez schronisko Pod Łabskim Szczytem do wyciągu. Zjazd wyciągiem do Szklarskiej Poręby.